نمایش 1–8 از 14 نتیجه

نمایش 9 24 36

کتاب بیدلنوشته

55,000 تومان

بیدل در لغت به معنی شیدا، عاشق و بی‌قرار است. بیدلنوشته در عنوان این کتاب به دلنوشته‌های نویسنده این کتاب دکتر حامد بیدل اشاره دارد. اما در اشاره بیشتر به واژه بیدل باید گفت اشعار شاعر بزرگ پارسی‌گو عبدالقادر بیدل دهلوی شهره است. در شعر فارسی و توسط شاعران نامدار فارسی نیز واژه بیدل بسیار به چشم می‌خورد. مولانا می‌گوید: وفا چه می‌طلبی از کسی که بیدل شد! سعدی می‌گوید: بیدلان را عیب کردم لاجرم بیدل شدم! حافظ می گوید: دوستان عیب من بیدل حیران مکنید... گوهری دارم و صاحب نظری می‌جویم!

فصل اول این کتاب به شعر اختصاص دارد (دلنوشته‌های شعرگونه از تأملات در گذرگاه زمان) در این فصل 5 دلنوشته در قالب شعر کوتاه با موضوعات عشق، امام حسین، دنیا، محرم، و دفاع مقدس و 9 شعر کوتاه‌تر با مضامین مختلف آمده است. فصل دوم این کتاب به دلنوشته‌های کوتاه (دلنوشته‌ها و یادداشت‌ها) اختصاص دارد. در این فصل 102 یادداشت با عنوان بیدلنوشته حاصل گردآوری دلنوشته‌های روزانه نویسنده از تجربیات، تأملات، یا برداشت‌هایی با موضوعات و مضامین مختلف آمده است.

 

لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران

طراحی جلد کتاب ؛ صفحه آرایی کتاب ؛ ویراستاری کتاب ؛ و اخذ مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات بنیان بیان

کتاب ارزیابی سریع 11 مدل تغییر کاربری اراضی گزارشی از پروژه PIER

76,000 تومان

مدل تغییر کاربری ابزاری جهت شبیه سازی و بررسی ساز و کار تغییرات کاربری اراضی سرزمین است. کتاب ارزیابی سریع 11 مدل تغییر کاربری اراضی گزارشی از پروژه PIER این کتاب، مدل‌های پیشرو تغییر کاربری/پوشش زمین را که برای پیش‌بینی تغییر کاربری اراضی شهری/روستایی، و همچنین آن‌هایی که مختص تغییر کاربری اراضی کشاورزی هستند، ارائه می‌کند. در این کتاب به بررسی تفاوت‌های مدل‌ها و ارزیابی اینکه کدام مدل‌ها ممکن است مناسب‌ترین مدل‌ها برای استفاده در مطالعات تغییرات اقلیمی باشند، پرداخته شده است.

لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران

طراحی جلد کتاب ؛ صفحه آرایی کتاب ؛ ویراستاری کتاب ؛ و اخذ مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات بنیان بیان

راهنمای کاربردی یافت و دریافت تصاویر ماهواره‌ای و تولیدات جانبی داده‌های سنجش از دور (سامانه GLCF دانشگاه مریلند)

22,500 تومان

سامانه GLCF و تهیه تصاویر ماهواره ای از طریق سامانه GLCF دانشگاه مریلند هدف آموزش این کتاب است. سامانه GLCF دانشگاه مریلند به عنوان اولین سامانه ارائه تصاویر ماهواره ای به صورت استاندارد کار خود را از اولین دهه 2000 میلادی شروع کرد و با توسعه سامانه های جدیدتر سازمان زمین شناسی آمریکا کاربرد منابع آن کاهش یافت با این حال فعالیت کارگروه پشتیبان آن به اشکال مختلف ادامه یافت و همچنان به عنوان یکی از پیشروترین گروه های علمی در این حوزه فعالیت می کند. کتاب راهنمای کاربردی یافت و دریافت تصاویر ماهواره‌ای و تولیدات جانبی داده‌های سنجش از دور (سامانه GLCF دانشگاه مریلند) به صورت سریع و کاربردی نحوه تهیه داده های ماهواره ای با دسترسی باز از این سامانه را به شما آموزش میدهد.

این راهنمای علمی و عملی اولین بار در خرداد 1392 به صورت غیررسمی منتشر شد.

لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران

طراحی جلد کتاب ؛ صفحه آرایی کتاب ؛ ویراستاری کتاب ؛ و اخذ مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات بنیان بیان

کتاب راهنمای کاربردی تهیه تصاویر ماهواره‌ای و تولیدات جانبی داده‌های سنجش‌ازدور از سامانه کاوشگر زمین EarthExplorer

48,000 تومان

تهیه تصاویر ماهواره ای از طریق سامانه کاوشگر زمین هدف آموزش این کتاب است. کتاب راهنمای کاربردی تهیه تصاویر ماهواره‌ای و تولیدات جانبی داده‌های سنجش از دور از سامانه کاوشگر زمین EarthExplorer به صورت سریع و کاربردی نحوه تهیه داده های ماهواره ای با دسترسی باز را به شما آموزش میدهد.

لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران

طراحی جلد کتاب ؛ صفحه آرایی کتاب ؛ ویراستاری کتاب ؛ و اخذ مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات بنیان بیان

کتاب اساس ایمنی در آزمایشگاه

165,000 تومان

ایمنی در آزمایشگاه در کتاب اساس ایمنی در آزمایشگاه تشریح شده است. گستردگی و پیشرفت‌های علم و توسعه صنایع مختلف و نیز استفاده از مواد شیمیایی گوناگون انسان‌ها را در معرض عوامل مختلف حادثه‌ساز قرار داده و موجب شده که موضوع پیشگیری از حوادث محیط کار بیش از پیش اهمیت یابد. یکی از مکان‌هایی که احتمال بروز این حوادث به دلیل مواجهه با مواد شیمیایی متعدد و فرآورده‌های خونی و میان‌بافتی و عدم رعایت اصول ایمنی، بسیار بالاست، آزمایشگاه‌ها است. اولین و مهم‌ترین موضوع در آزمایشگاه‌ها، رعایت اصول ایمنی و حفظ سلامت افراد است. بایستی متذکر شد که همه مواد شیمیایی سمی و مضر هستند و تنها مقدار مصرف آن‌ها باهم تفاوت دارد. در هنگام انجام آزمایش بر روی مواد شیمیایی و بافتی، ضمن توجه به این نکته، باید از سایر خطرات احتمالی که امنیت و سلامتی را تهدید می‌کند، نیز آگاهی داشت.

  طراحی جلد کتاب انتشارات بنیان بیان صفحه آرایی کتاب توسط انتشارات بنیان بیان ویراستاری کتاب توسط انتشارات بنیان بیان اخذ مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات بنیان بیان لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

کتاب سرطان از دید پزشکی مولکولی

195,000 تومان

کتاب سرطان دانش سرطان شناسی طی چندین دهه‌ی اخیر پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌ی تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها داشته‌است و به عصر طلایی وارد شده است که بسیاری از این پیشرفت‌ها ناشی از تلاش محققین جوان با انگیزه‌‌ای بوده‌است که زیر نظر استادان صاحب‌نظر در شناخت ایمونوپاتوفیزیولوژی بیماری‌ها و مکانیسم‌های ایجاد و درمان آنها بی وقفه کوشیده‌اند. کتاب سرطان شناسی از دید پزشکی مولکولی کتابیست جامع که توسط جوانان با انگیزه کشور عزیزمان ایران تدوین شده ‌است. در این کتاب، علاوه بر توضیحات جامع بر دانش سلول شناسی، اهمیت سرطان شناسی و درمان های نوین به تفصیل شرح داده شده ‌است. امید است مطالعه‌ی دقیق كتاب و شناخت بیشتر علم سرطانشناسی بتواند سبب همكاری‌های بهتر محققین علوم پایه با پزشکان متخصص برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها گردد.

  لینک کتاب در کتابخانه ملی ایران لینک کتاب در خانه کتاب و ادبیات ایران

کتاب طرز تفکر

تماس بگیرید
چطور با تغییر دیدگاه می توانید یک زندگی بهتری داشته باشید. مترجم : جواد رضائی شابک : 978-60096300660 قطع : رقعی تعداد صفحه : 182 سال انتشار شمسی : 1401 سال انتشار میلادی : 2020 نوع جلد : شومیز

کتاب معجزه سلامتی

تماس بگیرید
در کتاب معجزه سلامتی (گنجینه جامع طب اسلامی و سنتی)، با بیانی ساده و روان علائم بیماری‌ها، توضیحات و درمان‌های گیاهی را بر اساس نظرات اطبای اسلامی و سنتی مورد بررسی قرار گرفته است. اکثر خانه‌های ما تبدیل به انبار قرص‌های مسکن، رفع یبوست، قرص‌های کاهش قند و فشار خون و... شده است. اما باید توجه داشت که این داروهای شیمیایی اگر به مدت طولانی استفاده شوند به جای درمان، اختلال ایجاد می‌کنند و در برخی موارد حتی استفاده مقطعی آن‌ها عوارض خاصی برجای می‌گذارد. پس به خاطر سلامتی خود و اطرافیانتان، بیایید با طب اسلامی و سنتی آشتی کنید و خودتان را از حصار این داروهای شیمیایی رها سازید.